czwartek, 19 lutego 2015

Ważne!!!!!!

Nowa strona 2

Piszę dziś bo mam do was wielką prośbę. Wiem, że wciąż zagląda tu całkiem sporo ludzi a jest pewna mała osóbka która potrzebuje naszego wsparcia. Rzadko  was o to proszę ale tym razem sprawa jest naprawdę bardzo ważna.

Jest pewna dziewczynka, koleżanka Filipka z oddziału która potrzebuje pomocy. Zawsze uważałam i oczywiście nadal tak myślę, że mój Filipek był wyjątkowo dzielny i waleczny. Jednak musi w tym miejscu ustąpić miejsca Weronice. Werka jest już 2 lata pod hospicjum i nie znam drugiego takiego dziecka od nas z oddziału które by tak dzielnie walczyło. Jest już ciężko, bardzo ciężko. Weronika musi przyjmować dużo leków przeciwbólowych, przeciwobrzękowych. Wiecie, że znam ten temat od podszewki. Zapas Manitolu na kilka dni, to wydatek rzędu kilkuset złotych a gdzie do tego Dexawen, leki przeciwbólowe, antybiotyki itp Problem polega na tym, że jak się jest pod stacjonarną opieką w hospicjum to leki ma się od nich. Jednak jak się jest pod opieką domową często dostaje się receptę. Czasem udaje się coś dostać z hospicjum ale nie zawsze. Wszystko zależy od kondycji placówki. Myśmy mieli to szczęście, że mieliśmy sporą kwotę na koncie fundacji ale też nie walczyliśmy tak długo. Poza tym i tak najpierw trzeba wyłożyć własną kasę i dopiero po przedstawieniu w fundacji faktury, otrzymuje się zwrot. Problem leży w tym, że na subkoncie Weroniki kończą się pieniądze a nie można pozwolić sobie na to aby dziewczynka nie dostała leków. W domu czuje się najlepiej i musi tak zostać.

Dlatego proszę was z całego serca o wsparcie. Jeżeli każdy z nas wpłaci po parę złotych, naprawdę damy radę pomóc. Mama od Weroniki sama wychowuje dwie córki, może liczyć tylko na siebie. Długo musiałam ją prosić aby pozwoliła mi udostępnić ten apel. Wierzę, że tak jak pomogliście Filipkowi, pomożecie Weronice. To dla mnie dużo znaczy.

Weronika ma 12 lat. Walczy z guzem mózgu, Pineoblastoma IV stopnia.

Pieniążki można wpłacać na konto w Fundacji:

Fundacja Dla Dzieci "Dar Serca"

ul. Powstańców Śląskich 6

43-300 Bielsko-Białą

ING Bank Śląski: 49 1050 1070 1000 0022 6906 4552

hasło: Weronika Jawor

 

Namiar na wpłaty zagraniczne:

IBAN: PL49 1050 1070 1000 0022 6906 4552

kod Swift-Bic ING Banku Śląskiego jest następujący: INGBPLPW

Jestem również w posiadaniu prywatnego konta od mamy Weroniki, jednak nie chcę go upubliczniać Jeżeli ktoś chciałby w ten sposób przelać pieniążki to proszę o kontakt na mój telefon: 503 104 608 lub przez maila: agakuba@poczta.onet.pl. Oczywiście również potem prześlę potwierdzenie przelewu.

Z góry bardzo dziękuję.

 

20 komentarzy:

 1. Oczywiście pomożemy !
  Pozdrawiam
  Filipku ... światełko do samego nieba dla Ciebie Tygrysku :* (*)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tez pomoge!

  OdpowiedzUsuń
 3. Przelew poszedł i ode mnie

  OdpowiedzUsuń
 4. Pozwolilam sobie udostepnic link . Mieszkam w Anglii czy z zagranicy pieniadze mozna wplacac bezposrednio na podane konto? Czy musi byc walutowe z zagranicy jakies specjalne? Pozdrawiam serdecznie!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam na odpowiedź od mamy Werki. Myślę, że może być problem z zagranicznym kontem a nie sądzę aby teraz miała głowę do załatwiania tego typu rzeczy. Można zrobić inaczej. Ja na blogu po prawej stronie mam wciąż aktualny odnośnik "Darowizny na rzecz Filipka". Jakoś nie likwidowałam tego bo nie chciałam nic zmieniać, chciałam aby ta strona wyglądała tak jak zawsze. Dlatego nadal jest m.in plakat o 1% (bez sensu, wiem). Tak czy inaczej, tam można wpłacać pieniążki z zagranicy. Jeżeli się Pani zdecyduje, to ja potem przeleje środki Weronice i podeśle potwierdzenie przelewu.

   Usuń
  2. wystarczy podać numer IBAN/SWIFT banku. ja też czekam na ten numer, bo też mieszkam za granicą. chętnie pomogę, bo chociaż tyle możemy

   Usuń
  3. Dodałam namiary do posta

   Usuń
 5. Pani Agnieszko, a pay palem można dalej, czy to na konto fundacji idzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pay pal jest mój ale można na niego wpłacać a ja przekaże pieniążki mamie od Weroniki, po czym prześlę potwierdzenie.

   Usuń
  2. Konto które jest podane w poście jest subkontem z fundacji

   Usuń
  3. właśnie wolę bezpośrednio, bo wtedy fundacja nie zabiera prowizji. dziękuję. jutro wyślę, jak wrócę do domu. pozdrawiam i myślę o Was

   Usuń
 6. Oczywiście pomogę. Pozdrawiam was Agnieszko !!! Paweł K. z GW.

  OdpowiedzUsuń
 7. czy da sie 1% dla Weroniki??

  OdpowiedzUsuń